Technológia 3D tlače

          3D tlač je aditívny spôsob výroby, kedy postupným nanášaním a spájaním materiálu vo vrstvách vzniká požadovaný objekt. V súčasnosti je využitie 3D tlače rozdelené do niekoľkých oblastí a to hlavne na základe použitej technológie. Technológia Fused Deposition Modeling (FDM) používa priame nanášanie materiálu roztavením v tlačiacej hlave a nanášaním bod po bode. Najčastejšími materiálmi sú termoplasty. Technológia SLA respektíve DLP používa fotosenzitívnu živicu, ktorá vplyvom UV lasera polymerizuje.

3D tlač technológia

Materiály 3D tlače

3D tlač materiál
  • ABS – materiál vhodný pre tlač obyčajnejších, prevažne pevných objektov
  • PLA – materiál vhodný pre tlač detailnejších objektov. Materiál PLA je vyrobený z obnoviteľných zdrojov, predovšetkým z kukuričného škrobu a celulózy.
  • PET – materiál vhodný pre tlač veľkých objektov vďaka minimálnej tepelnej rozťažnosti. Univerzálny materiál vhodný aj pre tlač mechanických súčiastok.
  • HIPS – univerzálny pevný materiál s vysokou tepelnou odolnosťou vhodný práve na tlač mechanických súčiastok.
  • Flex – je veľmi pevný a vysoko flexibilný materiál. Hodí sa prevažne na tlač rôznych ohybných prototypov, obalov a podobne.
  • Nylon – je veľmi húževnatý materiál použiteľný na mechanické súčiastky.

3D model

          Pre výber vhodného modelu môžete využiť množstvo online knižníz zoskupujúcich 3D modely rôzneho zamerania. Ďalšou možnosťou je navrhnutie vlastného modelu pomocou bežne dostupných 3D modelovacích programov a jeho vyexportovanie do požadovaných formátov .stl, .obj, atď. Taktiež môžete využiť naše CAD služby, a my Vám s návrhom vhodného modelu ochotne pomôžeme.

3D modelovacie programy

black

Páčia sa Vám naše ponúkané služby?

Neváhajte nás kontaktovať, alebo nám zaslať model k 3D tlači.